Faceți căutări pe acest blog

sâmbătă, 17 septembrie 2011

Unirea Câmpina – Petrolul II Ploieşti 3-0

Marcatori: B. Şandru (14), Zecheru (28), Nichifor (77).
Unirea: D. Şandru – A. Stoica, Neagu (cpt), B. Şandru, Zecheru – Cernea (79 Filip), Lambă (79 Ţigănuş), Bărăgan, Dorişor (74 Burlacu) – Bica (71 D. Ciobotaru), Nichifor. Rezerve neutilizate: T. Ionescu – Coman, Fl. Stoica. Colectiv tehnic: Ion Cojocaru (director tehnic), Costin Plăvache (antrenor principal), Marius Pălănceanu (antrenor secund).
Petrolul II: Campar – Chivu (51 Jipa), I. Ilie, Vâlcu, Barbu – Buşu, Iordache, A. Tudor, Dumitrache – Arnăutu, N. Popescu (cpt). Rezerve neutilizate: Marinică – Budulescu, Al. Ion. Colectiv tehnic: Adrian Toader (antrenor principal), Petre Butufei (antrenor secund).
Cartonaşe galbene: Bica (38), Burlacu (81).
Arbitri: Vasile Tiron (Blejoi) – Cristinel Damian (Slănic), Bogdan Bucur (Ploieşti).
Observator: Decu Crângaşu (Ploieşti).
Unirea a avut un meci mai uşor decât se aştepta, având prilejul unui frumos cadou pentru preşedintele Mara – care luni, 19 septembrie, împlineşte 42 de ani.
Chiar dacă „satelitul” Petrolului a evoluat la Câmpina cu trei titulari din lotul mare al formaţiei lui Vivi Răchită – portarul Campar şi jucătorii Buşu şi Barbu – Unirea a deschis scorul la capătul primului sfert de oră al jocului, prin B. Şandru, care a înscris cu capul din apropiere. După încă un sfert de oră, Zecheru a trimis un trasor direct în vinclu de la aproape 30 de metri, astfel că jocul deja se încheiase în condiţiile în care până atunci ploieştenii nu expediaseră nici un şut pe psţaiul porţii lui Daniel Şandru.
Repriza a doua s-a jucat ceva mai lent, în primul rând pentru că jucătoroii noştri au preferat doar să conserve rezultatul. Chiar şi în aceste condiţii, Nichifor a mai înscris o dată, în minutul 77, din apropiere, stabilind scorul final, 3-0, un frumos cadou pentru inimosul Mara.